POLSKA amida@amida.pl 71 357 04 14

AMIDA.PL

Włosy się puszą? Są na to sposoby!

Wiele z nas boryka się z problemem nadmiernie puszących się włosów. Kosmyki fruwają one na wszystkie strony i bardzo ciężko je ułożyć. Główna przyczyna tego, że włosy się puszą leży w ich przesuszeniu. Wystarczy kilka prostych trików, by pozbyć się tego problemu.

Przede wszystkim umiejętnie susz włosy po myciu. Nie wycieraj mokrych włosów energicznie ręcznikiem. Lekko odciśnij z nich nadmiar wilgoci i pozostaw, aby trochę podeschły. Następne wysusz suszarką. Pamiętaj jednak by nie trzymać suszarki zbyt blisko głowy, optymalnie będzie w odległości około 20 cm. Postaraj się też operować suszarką zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów czyli, z góry na dół. Dzięki temu domkniesz łuski włosów i będą się zdecydowanie mniej puszyć. Dobrym pomysłem jest również zakup suszarki z chłodnym nawiewem, ponieważ suszenie włosów gorącym powietrzem mocno je przesusza i sprawia, że są bardziej niesforne.

Postaraj się nie myć włosów codziennie. W przypadku suchych kosmyków optimum to mycie co 2-3 dni. Dzięki temu włosy pozostaną świeże, ale nadmiernie ich nie przesuszysz. Używaj łagodnych nawilżających szamponów bez laurosiarczanu sodu oraz nawilżających odżywek do włosów. Doskonale sprawdzą się też olejki w sprayu i sera do włosów bez spłukiwania. Wygładzą one niesforne kosmyki i dodadzą im blasku.