POLSKA amida@amida.pl 71 357 04 14

AMIDA.PL

Ocet jabłkowy w pielęgnacji ciała i włosów

Istnieje całe mnóstwo domowych, naturalnych sposobów na pielęgnację ciała i włosów. Jedną z takich metod jest niewątpliwie ocet jabłkowy stosowany jako kosmetyk już od pokoleń. Ocet jabłkowy możemy stosować na twarz jeśli borykamy się z problemami skórnymi – trądzikiem, wągrami i innymi niedoskonałościami. Ocet ma je leczyć i zapobiegać powstawaniu nowych.

Jeśli zdecydujesz się stosować go na twarz wymieszaj go w proporcji 1:4 z wodą i przemywaj nim skórę na pomocą wacika, a następnie po 15 minutach przemyj twarz letnią wodą. Ocet jest też niezwykle ceniony jako produkt na włosy – zarówno w celach upiększających jak i leczniczo na łupież. Jeśli marzą nam się lśniące, sypkie, pełne blasku włosy wystarczy kilka łyżek octu wymieszać w litrze wody i uzyskanym płynem polać pasma już po umyciu szamponem.

Taki zabieg stosować nie częściej niż raz w tygodniu. Ocet jabłkowy świetnie spisze się również do łagodzenia oparzeń słonecznych. Możesz w nim również moczyć dłonie, aby je wygładzić – taka metoda również usunie nieestetyczne plamy po lakierze do paznokci.