POLSKA amida@amida.pl 71 357 04 14

AMIDA.PL

Kręcone włosy – piękne a zarazem uciążliwe

Kręcone włosy są od dekad marzeniem wielu kobiet. Jak się jednak okazuje, piękne loki są dla ich posiadaczek nie lata problemem. Głównym powodem niezadowolenia jest zazwyczaj problem z pielęgnacją takich włosów. Może nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że naturalnie kręcone włosy są w większości włosami bardzo suchymi. Z tego powodu trzeba o nie szczególnie dbać.

Na rynku znajdziemy mnóstwo produktów dostosowanych specjalnie dla loków – od szamponów, przez odżywki, aż po maski. Jest tego na prawdę mnóstwo. Ale drogie Panie, nie dajmy się zwieść. Kręcone włosy nie lubią częstych zabiegów, nawet jeżeli są to zabiegi regeneracyjne. Jeżeli chcemy poprawić kondycję naszych loków to wystarczy 1-2 zabiegi na tydzień. Większa częstotliwość tylko osłabi nasze włosy – staną się cienkie, podatne na zniszczenia i wypadanie.

A zatem jeżeli chcemy, by nasze fryzury były zawsze piękne, a nasze włosy miękkie i odżywione to nie przesadzajmy. Jeżeli nie będziemy o nie dbać wcale to będzie źle, ale jeżeli będziemy o nie dbać za dużo – to jeszcze gorzej. Pamiętajmy o tym i cieszmy się pięknymi, bujnymi lokami!