POLSKA amida@amida.pl 71 357 04 14

AMIDA.PL

Jak stać się piękniejszą. Nieznane właściwości olejku rycynowego

Nasze babcię i prababcię używały go na zaparcia ale również na poprawę urody. Mowa tutaj oczywiście o olejku rycynowym. Jakie inne zastosowania ma ten specyfik? Czy może być stosowany na przykład jako środek do pielęgnacji włosów? Odkryjmy na nowo ten specyfik.

1. Przegęszczenie brwi i rzęs- wystarczy na umytą szczoteczkę od starego tuszu nałożyć odrobinę olejku i pozostawić go na noc. Widoczne efekty możemy zobaczyć po około trzech tygodniach.

2. Pomaga w walce z trądzikiem- wystarczy nałożyć olejek na problematyczne miejsca przy pomocy wacika. Po około godzinie, dwóch spłukać obficie wodą.

3. Sposób na pozbycie się rozstępów- należy systematycznie wetrzeć w problematyczne miejsca. Ta metoda sprawdzi się również podczas usuwania blizn.

4. Symulacja porostu włosów głowy- należy wymieszać olejek rycynowy z innym olejem na przykład kokosowym. Maskę nakładamy na włosy i zostawiamy na całą noc. Taka kuracja pomaga również na rozdwajające się końcówki oraz łamliwe, słabe włosy. Dzięki masce włosy zyskają na puszystość i miękość.

5. Nawilżenie skóry twarzy- należy nałożyć na wcześniej umytą ciepłą wodą twarz i pozostawić na całą noc.