POLSKA amida@amida.pl 71 357 04 14

AMIDA.PL

Jak naturalnie pielęgnować włosy?

Wszyscy pragniemy atrakcyjnie wyglądać i to niezależnie od tego ile mamy lat. Każdemu z nas urody dodają ładne, wypielęgnowane włosy. Pragniemy więc mieć je zdrowe i jak najbardziej zadbane.

Jak postępować, by mieć ładne i niezniszczone włosy ?
– Stan włosów zależy w dużym stopniu od sposobu odżywiania. Eliksirem dla włosów jest sezam i wodorosty. Algi to glony bogate w makro i mikroelementy, oraz białko.
– Następną ważną dla włosów sprawą jest właściwe ich mycie szamponem i pielęgnacja. Mycie jest koniecznością, lecz często włosy powinniśmy myć tylko wtedy, gdy jest ciepło, lub wilgotno.
– Naszym włosom szkodzi też zbyt duża ilość szamponu. By nie zostawał on na naszej głowie można przed użyciem szampon wymieszać z wodą. Umyte szamponem włosy płuczemy kilkakrotnie wodą. Do ostatniej kąpieli warto dodać odrobinę octu jabłkowego.
– Nie zawsze dbamy o skórę głowy. Warto więc myjąc głowę przy okazji ją masować.
– Umyte włosy najlepiej osuszyć ręcznikiem. Suszarka choć przyśpiesza suszenie, lecz jej gorący podmuch niszczy włosy. Dlatego nie trzeba jej używać zbyt często.
– Po umyciu warto nałożyć na włosy kilka kropel oliwy, by dać im piękny blask.

Skóra na naszej głowie i tak jest wystarczająco sucha, gdyż wysycha i ściąga się pod wpływem stresu. Takie ściąganie i wysuszanie uniemożliwia włosom wzrost. Dlatego wszystkie nasze działania powinny zmierzać do tego, by pomóc skórze naszej głowy, jeżeli chcemy mieć ładne włosy.