POLSKA amida@amida.pl 71 357 04 14

AMIDA.PL

Jak dbać o przetłuszczającą się skórę głowy?

To prawdziwa udręka wielu kobiet, nie tylko nastolatek- nadmierne przetłuszczanie włosów doprowadzi każdą kobietę do szewskiej pasji. Włosy nawet po kilku godzinach od mycia stają się posklejane, a całość nie daje się doprowadzić do porządku żadnymi sposobami. Często sięgamy wtedy po specjalistyczne szampony lecznicze z apteki, ale naszpikowane chemią mogą przynieść jeszcze więcej szkody i nawet spotęgować łojotok.

Jak więc dbać o przetłuszczające się włosy i jakie metody stosować, by poprawić stan skóry głowy? Panie skarżące się na nadmierne przetłuszczanie powinny stosować zdecydowanie mniej agresywne szampony. Znane są także sposoby, takie jak mycie włosów małą ilością sody, a następnie spłukanie wodą z dodatkiem octu. Po kilku takich myciach włosy mogą zmniejszyć swoją tendencję do przetłuszczania się i zachować świeżość na dłużej.

Innym sposobem na przetłuszczające się włosy są płukanki na bazie ziół. Używajmy: szałwii- łagodzącej stan zapalny, rumianku- działającego kojąco na skórę głowy, czy pokrzywy- znakomicie zmniejszającej przetłuszczanie się skóry głowy i dostarczającej licznych minerałów i witamin. Ważną rzeczą jest także zwracanie uwagi na odpowiednią temperaturę wody. Ta nie powinna być ani zbyt zimna, ani za gorąca.